Wandeling door het Aachenerwald 14 km

Wandelen in Limburg en in de Euregio

Created with Sketch.

Wandeling door het Aachenerwald 14 km

Vandaag gaan we n mooie maar opmomenten pittige boswandeling met hellingen. We gaan deels over Duits grondgebied door het Preuswald.  

 

Het Preuswald is een gedeelte van het Aachenerwald  (Akener dialect: Öcher Bösch). In deze bossen valt relatief veel neerslag, daardoor is de luchtvochtigheid hoog en heerst er gemiddeld een lage temperatuur. De verklaring van de naam is niet eenduidig. Enerzijds staat het woord (oud-Duits woord) “Preuse” voor grens en anderzijds is er een Frans woord “Pireus”(dat stenig betekent en zou slaan op de stenige ondergrond van het bos). De ondergrond van dit bos bestaat grotendeels uit het vuursteeneluvium. Het vuursteeneluvium is relatief voedselarm en zeer zuur.

 
 
Onze mooie wandelingen eindige we met n pittige klim, deze is pas op t einde. Waardoor we onze laatste energie eruit gooien en 100% kunnen genieten van n kopje koffie.
 

Aanmelding via de website

Om te vermijden dat er teveel mensen deelnemen, dient men zich voor deze wandeling aan te melden via het veld Geef een reactie” onderaan deze beschrijving.  Doe dit vóór de voorafgaande vrijdagavond 18:00 uur. Het reactie veld ziet er als volgt uit:

Reactie
Hier hoeft niets vermeld te worden
Naam
Vermeld je voor- en achternaam
E-mail
Vermeld hier je e-mailadres
Website
Niet invullen
Vervolgens Reactie plaatsen

We beperken het aantal deelnemers zoveel mogelijk tot ongeveer 18 á 20 personen per wandelgroep.  Indien er meer deelnemers zijn, vormen we eventueel twee groepen.
Soms is een wandeling met een bepaalde afstand volgeboekt. Je kunt je dan opgeven voor de reservelijst. Regelmatig komt het voor dat wandelaars zich weer afmelden waardoor er weer plaatsen beschikbaar komen en je toch mee kunt wandelen.

Indien er meer groepen zijn, vertrekken die van dezelfde start locatie, maar één groep loopt in de tegengestelde richting. Graag aanmelden vóór de voorafgaande vrijdagavond 18:00 uur.
Om te voorkomen dat de website te langzaam wordt moet er regelmatig opgeruimd worden. Dat hebben we ook gedaan met de aanmeldingen voor de oude wandelingen. Het systeem zal elke “nieuwe” aanmelding blokkeren, totdat deze door de webbeheerder is vrijgegeven. De volgende keer ben je dan bekend op de website en vindt geen blokkade meer plaats.
Het zal de eerste keer dus even duren voordat je je aanmelding op het scherm ziet.

Kort na de uiterste aanmelddatum ontvangen de wandelaars per email een bevestiging van deelname en het adres van de startplaats. Aangezien we met een beperkt aantal deelnemers willen lopen, hebben de leden van de vereniging voorrang op niet-leden. Meld je dus snel aan. Natuurlijk kunnen niet-leden zich ook aanmelden, maar hun aanmelding blijft “in de wacht” staan totdat het duidelijk is dat er plaats is.
Heb je je aangemeld, maar kun je toch niet komen, meld dit dan zo gauw mogelijk, zodat we iemand anders kunnen toelaten.

Kenmerken van de wandeling:

– Wanneer  : zondag 17 september
– Tijdstip    : we beginnen met de wandeling om09:30 uur
– Startpunt : wordt via een email aan de deelnemers bekend gemaakt
– Lengte van de wandeling is 14 km
– Terrein: boswandeling over goed begaanbare paden en rustige weggetjes. Het is een heuvelachtige wandeling.

-TIP: wandelstokken of Nordic Walking poles zullen zeker hier van pas komen!

We vragen voor deze wandelingen van de leden met een ledenpas een bijdrage van € 2,00 per persoon. Om het muntgeld te beperken vragen we iedereen zoveel mogelijk met een wandelstrippenkaart te betalen. Deze kun je vooraf bestellen door € 10,– (voor 5 wandelingen) of € 20,– (voor 10 wandelingen) of € 30,– (voor 15 wandelingen) op NL72 SNSB 0706 1093 92 t.n.v. deWandelgroepEuregio over te maken. Wil je weten hoe het met een Wandelstrippenkaart werkt? Klik dan even hierop
Indien er niet-leden meelopen betalen zij € 3,00 per persoon. Wij verzoeken deze bijdrage vóór de start van de wandeling te voldoen.

Veel wandel plezier,
deWandelgroepEuregio
Claire Ramaekers
Tel 06-5137 6522

23 reacties

  1. Frans Damen schreef:

    Ik ga mee

  2. Marianne huveneers schreef:

    Gaat graag mee wandelen.
    Groetjes

  3. Robroek Harry schreef:

    Harry en Martha Robroek lopen mee

  4. Harrie Roijen schreef:

    Ik loop graag mee gr. Harrie

  5. Peter Heijnen schreef:

    Ik loop mee.

  6. Hennie Pol schreef:

    Wil graag mee mits ik met iemand mee mag rijden aangezien ik een kampioen ben in verdwalen kom uit nieuwenhagen
    Tel 06 38313615

  7. Ria Rekko schreef:

    Ik loop ook mee.

  8. Claire Ramaekers schreef:

    Ik ben er ook bij….

  9. José Bosma schreef:

    Ik ga mee. Groetjes José

  10. Cor Kucera schreef:

    Ik ga mee

  11. Anja van Gaans schreef:

    Ik loop graag mee

  12. Henny Verbugt schreef:

    Ik ga mee

  13. Ruud Puts schreef:

    Ruud wandelt mee

  14. Anja van Gaans schreef:

    Ik meld me af voor zondag, fijne dag allemaal

  15. Astrid Martina schreef:

    Graag wandel ik ook mee in Vaals e.o

  16. Marina de Man schreef:

    Ik wandel ook mee

  17. Roger schreef:

    Aneta en ik lopen ook weer graag mee

  18. Ingrid Geelen schreef:

    Ik wandel graag mee.

  19. h.bouwer (harold) schreef:

    Ik wandel graag.mee

  20. Patrick Palermo schreef:

    Ik wandel graag mee.

  21. Theo Heijman schreef:

    Ik ga mee.

  22. Ruud Puts schreef:

    Wegens een blessure moet ik me afmelden

  23. Theo Heijman schreef:

    Gaat ook voor mij vandaag niet lukken.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.